פתרונות מיוחדים

 • עדשות למרשמים מורכבים

  עדשות למרשמים מורכבים

  מרשם גבוה, איכות ראיה נמוכה, אי נוחות בהרכבת עדשות מגע או צרכים מיוחדים - לכל המיקרים ניתן למצוא פתרון אופטי מתאים בחברות המיוצגות על ידנו. הרמה הטכנולוגית הגבוהה, חומרי גלם מיוחדים, גיאומטריה אופטית יחודית ושמירה על סטנדרט איכות בלתי מתפשר מאפשרים כיום גם למרכיבי מרשמים גבוהים של עשרות דיאופטר להרכיב משקפיים אופנתיים מותאמים אנאטומית ואופטית.

   

  Hyper Lenti / Super Lenti

  עדשה לנטיקולרית דקה במיוחד בעלת מעבר אספרי מותאם מרשם. העדשה מיוצרת במגוון רחב של חומרי גלם, בגימור חד מוקדי, מולטיפוקלי, בי-פוקלי ובי פוקלי עם סגמנט נסתר. העדשה מיועדת למרכיבי מרשמים גבוהים המעונינים בעובי עדשה מינימלי ולבעלי מספר גבוה מעבר למתאפשר בייצור עדשות רגילות. השטח הלנטיקולרי ופרופיל העדשה נקבעים על פי העוצמה הדיאופטרית הרצויה תוך הקפדה על התאמה אופטימלית למסגרת הלקוח. ניתן לביצוע כעדשה חד מוקדית, ביפוקלית ופרוגרסיבית.

   

  Optoflex

  פתרון אופטי יצירתי להתאמה האינדבידואלית ברמה הגבוהה ביותר. בנוסף לשילוב של מרשמים חריגים ו ADD. גבוה מותאמת העדשה למתן פריזמות (אופקיות ואנכיות), צילינדר או זוית שונים לאזור הרחוק והקרוב. העדשה מיוצרת בפלסטיק בכל האינדקסים הקיימים,  כמולטיפוקל, ביפוקל, בי פוקל עם סגמנט נסתר וטריפוקל. בעדשות הביפוקל ניתן לבחור את סוג (C,S,R) וגודל הסגמנט (28, 35, 40, פרנקלין). 

   

  (Bifocal ADVANCE (No-Line

  עדשה ביפוקלית בעלת ליטוש דופן אחורית בטכנולוגיית Free Form המאפשר מעבר נסתר בין אזור המרחק לאזור הקרוב ונותן מענה להעדר האסטטיות של עדשה בי פוקלית סטנדרטית. ההתאמה מתבצעת באופן זהה למולטיפוקל (צלב במרכז האישון) ומחייבת גובה התאמה מינימלי של 16 מ”מ. רוחב עינית (נסתרת) של 28 עד 60 מ”מ מאפשר שדה ראיה רחב ללא קפיצת תמונה. בהתאמות החורגות מהסטנדרט ניתן לתכנן את העדשה על פי זוית פנטוסקופית, מרחק קודקודים וקימור פרונט, כל מרכיבי המרשם ניתנים לליטוש ביחידות של 0.01 דיאופטר. אפשר להזמין את העדשה כ Super Lenti המאפשר ייצור מרשמים גבוהים וצמצום עובי העדשה. העדשה קיימת בכל חומרי הגלם, לבן, צבע, פולארואיד ו- סוגים שונים של Transition

   

  עדשות חד מוקדיות בליטוש אחורי SV Free-Form

  TruVision הינה עדשה אספרית חד מוקדית בעלת ליטוש אחורי המיוצרת בטכנולוגיית Free Form הלוקחת בחשבון את השילוב האופטימלי בין נתוני המסגרת למרשם העדשה. עדשה זו מומלצת לבעלי צילינדר או פריזמה גבוהים, לבעלי מרשם גבוה או למקרים שבהם נחוץ איזון של שדה הראיה, למשל כאשר ישנו שוני מהותי במרשם דו עיני.

  עיצוב העדשה מאפשר ליטוש עדשה נקי מעיוותים גם במרשמים מורכבים, איזון בינוקולרי לכל זויות המבט, מיקסום מרשם העדשה גם במבט לצדדים (חשוב במיוחד ככל שעולה המרשם). ניתן לייצר את העדשה גם בגימור לנטיקולרי המאפשר ייצור עדשה דקה תוך שמירה על איכויות אופטיות מירביות גם במרשמים גבוהים במיוחד.

   

   

 • פילטרים מיוחדים

  פילטרים מיוחדים

   פילטרים רפואיים משמשים במקרים רבים כפתרון האופטימלי להגברת קונטרסט ושיפור חדות הראיה. חשוב לדעת כי אין מדובר בצבע בלבד - פילטר אמיתי אינו צבע בלבד, עליו לאפשר מעבר גלי אור על פי קריטריונים ברורים בהתאם לליקוי הראיה ולשימוש הנדרש. הפילטר אינו מחליף ציפוי אנטי רפלקס!

   

  • פילטרים חוסמי אור 

  מחלות או פגיעות רשתית מאופיינות לרוב בירידת חדות הראיה בשילוב עם פגיעה חדה בניגודיות.
  שימוש בפילטרים רפואיים מיוחדים מאפשר חסימת גלי אור בטווח המאפיין את הפרעת הראיה הספציפית. התוצאה - הגברת הקונטרסט, מניעת סינוור והגברת ההגנה לחלקי העין השונים.

  שימושים נפוצים:
  •  הגברת קונטרסט ומניעת סינוור במקרים של פציעת העין, ניוון רשתית (AMD), פיגמנטציית     רשתית (Retinitis Pigmentosa) , קטרקט ופגיעה ברשתית על רקע סכרתי
  •  הקלה בתופעות כגון Iris Coloboma , Holmes–Adie syndrome, אפילפסיה, טראומה מוחית והפרעות שינה

  סדרת הפילטרים הרפואיים, החל מ FL400 ועד ל FL600 נותנת מענה אופטימלי למגוון רחב של תופעות המשפיעות על חדות ואיכות הראיה. ניתן לשלב את הפילטר עם מגוון רחב של חומרי גלם ועם עדשות מחליפות צבע או עדשות פולארואיד.

   

  •  פילטרי FL41 לסובלים ממיגרנה

  הסובלים ממיגרנות רגישים באופן חריג לגלים קצרים עתירי אנרגיה המפזרים אור בעל ניגודיות נמוכה. שימוש בפילטר בגוון ורוד מסדרת FL41 מנטרל את גלי האור בטווח האולטרה סגול והכחול והוכח כמשמעותי להקטנת הרגישות לאור והפחתת תדירות המיגרנה. השימוש בפילטר מונע את אפקט הריבאונד המאפיין טיפול תרופתי להרגעת המיגרנה. הפילטר קיים בארבע דרגות כהות ובמגוון של חומרי גלם וסוגי עדשות.

    

  • פולארואיד אמבר

  מלנין הינו פיגמנט טבעי הנמצא בגוף ומשמש לסינון קרניים אולטרה סגולות (UV) וקרניים סגולות וכחולות בעלות אנרגיה גבוהה (HEV) בטווח הנראה.

  משקפיים חוסמי אור כחול עם עדשות פולרואיד אמבר מאפשרים הופעת מלטונין באור עמום על ידי הפחתת ההפעלה של תאי גנגליון רשתיים (ipRGCs) הרגישים ביותר לאור כחול ומהווים קלט עיקרי לוויסות היממה. פילטר פולרואיד אמבר מונע אבדן מלטונין רטינלי ועוזרת בהפחתת נזק אפשרי במקרי קטרקט ובמקרים של ניוון רשתית על רקע של גיל (AMD). בפילטר זה נעשה שימוש כהתערבות שינה עבור נדודי שינה, הפרעות בשלבי שינה מאוחרים, עבודה במשמרות, ג'ט לג ושיפור שינה לא פתולוגי. בהקבלה לתכשיר הגנה לעור הדבר שקול לקרם בעל מסנן קרינה של SPF 140.

  נטרול הגלים הכחולים עתירי האנרגיה מאפשר ראיה צלולה בעלת קונטרסט עשיר, צבעים טבעיים וחדות גבוהה גם במזג אויר ערפילי או אביך.

  מאחר ואור כחול חיוני להליך הוויסות היומי ומשפיע על פעילות בלוטת האצטרובל השימוש בעדשה אינו מתאים לסובלים מתופעות מושפעות עונתית (SAD) אלא אם השימוש נעשה במשולב עם שימוש במשקפי שמש רגילים.

   

  • Blue Zero

   Blue Zero הוא חומר גלם חדיש אשר תוכנן במיוחד על מנת למזער את אפקט ה- HEVL (גלים נראים עתירי אנרגיה-אור כחול).  עדשת משקפיים העשויה מ BZ חוסמת במלואה אורך גל של 400 נ”מ ו 20% מאורך גל של עד 450 נ”מ. מאחר ומדובר בחומר גלם ולא בציפוי העדשה אינה מקבלת גוון כחול או סגלגל כתוצאה מהשתקפות האור.

  העדשה משמשת למקרים של:
  • רטינופתיה
  • לחץ עיניים ועייפות מוגברת מול צג דיגיטלי
  • ניוון מקולרי
  • שיבוש בייצור מלטונין (Disrupted Melatonin Production), מתאפיין בהפרעות שינה ועירנות, מצבי רוח, מהירות תגובה

   

  • פילטר MESH

  עדשה אופטית באינדקס 1.56 המשלבת מספר מיקרו-פילטרים לניטרול ריצוד ומיקוד קרני אור. שכבה הבנויה כרשת בצורה הקסגונלית המצופה בפילטר מיוחד בגוון חום/ורוד עדין בדרגה של 10% (מעבר אור 90%) מסננת את גלי האור הקצרים ועתירי האנרגיה ומאפשרת ראיה צלולה וברורה. תוספת ציפוי נגד השתקפות מסוג BLUE או DRIVE מאפשר קונטרסט מוגבר החיוני בין השאר למצבי נהיגת לילה ומאמץ עיניים בסביבה דיגיטאלית. העדשה הוכחה כמקלה וכמשפרת ריכוז אצל ילדים עם קשיי קריאה ודיסלקציה ולכל הסובלים מסינוור מוגבר כגון בעלי קטרקט לפני או אחרי ניתוח או בעלי קרנית פגועה וגם לחובבי משחקי מחשב/ פליי סטיישן וכדומה הנמצאים שעות רבות מול המסך ושמים דגש על מהירות תגובה גבוהה במיוחד. 

   

  •  פילטר כחול לסובלים מאפילפסיה

  פילטר כחול מסוג Zee1 בשלוש דרגות צבע ועם חסימת UV מלאה המאפשר מעבר אור בספקטרום של 560-610 ננומטר. מהווה הקלה מהותית למקרי פוטופוביה (רתיעה מאור) אצל הסובלים מאפילפסיה וטראומות מוחיות בעזרת הפחתה גבוהה של האור הצהוב / אדום.

   

   

  •  פילטר ירוק לסובלים מפגיעה מוחית

  סנן עם התפוקה הגבוהה ביותר בספקטרום הירוק עם הפחתה מוגברת של אור כחול ואדום.הגוון הירוק מגיע בארבע דרגות צבע ומקל משמעותית בחיי היום יום על הסובלים ממיגרנות קשות או פגיעה מוחית מסוגים שונים גם באור מלא בחוץ וגם באור מלאכותי בבית, למשל בעת השימוש במסך כגון: Ipads, סמארטפונים וכו '.

   

   

  מידע נוסף: קבצים להורדה

 • עדשות ספורט קמורות למרשמים גבוהים

  עדשות ספורט קמורות למרשמים גבוהים

  לכל ענף ספורט מאפיינים יחודיים משלו ובמיוחד לכך מותאמות עדשות הספורט של OPTILEKS כידוע, צרכיו של שחקן גולף שונים מאלו של שחקן הטניס, גולש הסקי, רוכב האופניים או מטיס האולטרא-לייט. תכנון העדשה מתבסס לא רק על התאמת המרשם לקימור וזוויות המסגרת אלא לוקח בחשבון את התאמת שטחי וטווחי הראיה באופן מירבי לסוג הספורט העיקרי שבו ישמשו המשקפיים.

  עדשות הספורט של OPTILEKS מותאמות אינדבידואלית לקימורי המסגרת של משקפי הספורט המובילים והמוכרים. טכנולוגיות יצור יחודיות מאפשרות ליטוש של טווח מרשמים רחב ביותר בקטרים גבוהים כמו גם התאמת מגוון עיצובי עדשות (אנטי-פאטיג, מולטיפוקל, ביפוקל, חד מוקדיות).

  שיטות צביעה מתקדמות מאפשרות צביעת עדשות פלסטיק בכל גוון ללא מגבלת אינדקס, מראות הניתנות לציפוי גם על עדשות פולארואיד ו TRANSITION ,ליין מגוון של פוטופלסטיק צבעוני  ומבחר צבעי פולארואיד.

   

   

 • עדשות משרדיות למרשמים גבוהים במיוחד

  עדשות משרדיות למרשמים גבוהים במיוחד

  עדשה מתקדמת בעלת ליטוש אחורי בטכנולוגיית ה- Free Form לשימוש בסביבת עבודה. העדשה מתוכננת על פי המרחק המועדף על מרכיב המשקפיים.

  • WALK : העדשה משלבת אזור קריאה ומחשב רחבים ומותאמת לשימוש בטווח של עד כ- 4 מטר. העוצמה בחלקה העליון של העדשה הינו כ 90% מהמרשם לרחוק
  • DESK: מתוכננת לעבודה מול מחשב אם אפשרות להגדלת עומק השדה עד ל כ- 2 מטר. בחלקה העליון תגיע עוצמת העדשה עד כ- 75% מהמרשם למרחק
  • NEAR: מיועדת בעיקר לטווח עבודה דרוש של עד ל כ-1 מטר. שדה הראיה רחב ביותר לטווח הקצר ומצטמצם בהדרגה עם עליית המבט כלפי מעלה. בחלקה העליון תראה העדשה כ 50% מהמרשם למרחק

  את העדשות המשרדיות ניתן לעשות גם בגימור לנטיקולרי המאפשר הגעה למרשמים אשר אינם ניתנים לייצור בדרך הליטוש הרגילה, תוך כדי שילוב עם עובי שוליים מינימלי ומשקל נמוך

   

 • עדשות שמש

  עדשות שמש

  • Mirror

  עדשות מראה קיימות במגוון אפשרויות רחב. מעבר לבחירת צבע מראה ומידת עבירות האור עבור דופן העדשה הקדמי ניתן לבחור גם את צבע ודרגת הכהות של דופן העדשה האחורי. עדשות מראה ניתנות לביצוע בשילוב עם עדשות מחליפות צבע (פוטוכרומטיות), ברילאנט ופולארואיד ובחומרי גלם מגוונים כולל עדשות דקות (אינדקס 1.67).

   

  • Polaroid

  עדשה מקטבת מורכבת מעדשת בסיס שעליה מודבק פוליו מקטב. אשר תפקידו לאפשר מעבר גלי אור בכיוון מסויים ולסנן גלי אור המוחזרים ממשטחים מבהיקים כגון מים, שלג או חלונות ראווה, גלי אור קצרים עתירי אנרגיה הגורמים לסינוור ולירידה באיכות הראיה. עדשות הפולארואיד קיימות במגוון צבעים ודרגות כהות, בשילוב עם אפקט פוטוכרומטי, עם פילטר רפואי או עם ציפוי מראה.

   

  •  Polaroid Gradual (פולארויד מדורג)

  עדשה מקטבת מדורגת בעלת דרגת צבע של 80% בחלקה העליון המשתנה בהדרגה עד ל 40% צבע בחלקה התחתון. 

 • עדשות פוטוכרומיות - מחליפות צבע

  עדשות פוטוכרומיות - מחליפות צבע

  עדשות אדפטיביות או בשמם האחר עדשות מחליפות צבע הינן עדשות משקפיים המשנות את צבען עקב שינוי תנאי התאורה, למשל ביציאה מהחדר החוצה ובחזרה. בנוסף לצבעים הרגילים אפור חום וירוק ניתן לקבל את העדשות במגוון צבעים רחב ובדרגות כהות והתבהרות שונות. כמו כן ניתן לשלב את העדשה הפוטוכרומית עם ציפוי מראה בגוונים שונים

   

  •   Transition (דור שמיני)

  שימוש בטכנולוגיית Chromea מאפיין את הדור המתקדם ביותר של עדשות המתכהות בשמש מתוצרת חברת Transition. העדשה משנה את צבעה ממצב בהיר לשימוש במקום סגור לדרגת כהות של למעלה מ 80% באזור פתוח תוך שמירה על גוון הצבע בעקבות חשיפה לקרני UV. העדשה מתבהרת במהירות אחידה ללא השהיה כאשר החשיפה לקרני ה- UV נפסקת. העדשה קיימת בצבעים אפור, חום וירוק ובמספר גוונים מיוחדים: Amber, Emerald, Saphire,Amethhyst      .

   

   

  • Transition XTRActive

  פיתוח מיוחד של עדשות אדפטיביות למחפשים דרגת בהירות גבוהה בחדר ודרגת כהות גבוהה במיוחד בחוץ. לעדשה גוון קל במצב בהיר המאפשר הסתגלות ספונטנית ונוחות גבוהה בחשיפה לתאורת נאון או צג דיגיטלי במעבר בין חוץ לפנים. כמו כן ניתן להשתמש בעדשות אלו גם ברכב עד לדרגת כהות של כ- 50%. העדשה קיימת בצבעים אפור, חום וירוק.

   

   

  •  (Vantage) Transition Polaroid

  שילוב של עדשה אדפטיבית עם פילטר מקטב. העדשה משנה את צבעה מצבע בהיר בשימוש בחדר לצבע כהה עם אפקט פולאריזציה המאפשר ניטרול השתקפות וסינוור בתהליך ההתכהות בחוץ. פילטר הפולריזציה מתאים עצמו לדרגת האור תוך כדי שמירה על מהירות התכהות גבוהה ובהתאם לדרגת הבוהק בחוץ. העדשה הינה בצבע אפור.

   

   

  • Drivewear

  עדשת פולארואיד אדפטיבית אשר תוכננה במיוחד לנוהגים ברכב. דרגת הכהות משתנה בין 60% לכ- 90% תוך שמירה על קונטרסט גבוה במיוחד עם חדות מירבית החיוניים למהירות התגובה ולבטחון האוחז בהגה. צבע העדשה נע מצבע ענבר/ירקרק בדרגת כהות נמוכה לצבע חום בדרגת כהות מירבית.

   

 • מסכות

  מסכות

  מרשם מורכב אינו מהווה סיבה להימנע מלעסוק בספורט. חברת Optileks מתמחה בין השאר בהתאמת עדשות למסכות צלילה, משקפי שחיה ומסכות סקי. העדשות מתוכננות על פי מרשמו האישי של הלקוח תוך שימת לב למאפיינים היחודיים לכל מרכיב משקפיים. העדשות מיוצרות בכל חומרי הגלם הקיימים, כחד מוקדיות, ביפוקליות או רב מוקדיות. ניתן לבצע משקפי שחיה ומשקפות סקי וצלילה גם עם צילינדר גבוה ומרשמים מיוחדים.

צור קשר